10 PÁNSKYCH MÓDNYCH VYCHYTÁVOK NA JAR 2018

14/01/18

Pánske trendy sa pre túto sezónu Jar 2018 zmenili. Či už pôjde o nadbytok  havajských potlačí alebo množstvo krátkych šortiek, zdá sa, že návrhári chcú podčiarknuť jedinečnosť osobnosti. Dokonca aj normcore a jeho všadeprítomný denim trend, získal nápadné oživenie od módneho domu Balenciaga a Vêtements. Stanú sa tieto nové trendy lákadlom? Budeme si musieť počkať až do jari. Do tej doby sa môžete pozrieť na každý dôležitý trend, ktorý určil americký Vouge.

Paul Smith/Prada/Zegna

1.Obleky sa stále vracajú a v dnešnej dobe nie sú len záležitosťou mužov. Tom Ford, Kenzo a Martine Rose vytvorili kolekciu  unikátnych Crayola farieb. Nosiť ich môžete klasicky do kancelárie a ak ste odvážni oblečte si k obleku jednoduché tričko a tenisky.

Balmain/Giorgio Armani/Alexander McQueen

2.Kto povedal, že zamat, organza alebo satén sú určené len pre dámy? Pre jarnú sezónu 2018  dizajnéri navrhujú veľké množstvo typicky „ ženských „ látkových tkanín couture. Napríklad Ann Demeulemeester alebo Alexander McQueen mali vždy lásku k lesklým večerným kabátom. A teraz ich budeme vidieť aj v mužskej verzii.

Louis Vuitton/Paul Smith/Balenciaga

3.Aj keby ste žili v jaskyni, museli by ste si opäť  všimnúť znovuzrodenie havajskej košele! Môžeme sa pripraviť na ich veľký návrat do ulíc. Osobitú pozornost si ale zaslúžia  tropické návrhy od Louisa Vuittona, SSS World Corp a Paula Smitha,

Blend/Dakine/Medicine

Daks/Martine Rose/Haider Ackermann

4.Prišiel čas na kúpu úzkých pánskych opaskov do nohavíc.  Pánske nohavice sa v oblasti pásu zvyšujú  v nadväznosti na dámske trendy vysokých úzkych pasov. Haider Ackermann zdôraznil tento nový trend pridaním dvoch opaskov a celý look doplnil provokatívnym štýlom s viditeľnými boxerkami.

Prada/Hugo/Trina Turk

5.Muži majú rozdielne názory na kombinézu (nazývanú „RompHim“). Napriek tomu sa v tejto sezóne   stala hlavým motívom pánskeho oblečenia. Hoci môžete  polemizovať o užitočnosti takéhoto kúsku,  romper od Prady, Boss a Ralpha Laurena je multifunkčný vynález pripravený nahradiť pánske šortky.

Cerruti 1881/Tim Coppens/Junya Watanabe

6.Klasické svetre, džínsy a bundy budú opäť na vzostupe  aj počas tejto sezóny. Módny dom Balenciaga prišiel totiž s novým štýlom dad – core. Demna Gvasalia hovorí, že bol inšpirovaný vzhľadom mladých oteckov, ktorí sa hrajú v parku so svojimi dětmi.  Ale tento štýl bude tiež vidieť  v A.P.C., Heron Preston a Tod’s.

Tokyo LaundryMedicineMedicine

Sacai/Hermès/Z Zegna

7.Môžete to nazvať únikom alebo reakciou na Trumpov  anti-zelenú politiku, ale všetci  akoby chceli utiecť a stať sa súčasťou matky prírody. V skutočnosti niektoré pánske kolekcie vyzerajú ako by ich vyvinuli v R.E.I., nie v Barneys. Oblečenie sa viac podobá špeciálnemu horskému oblečeniu a typickou farbou je zelená. Od oblečenia plachetnicovej značky Z Zegna až po parky od Lanvina.

Mango/Tom Tailor/Medicine

Salvatore Ferragamo/Etudes/Dries Van Noten

8.Šortky sa vracajú späť do našich šatníkov, ale nie tie dlhé a široké  s veľkými  vreckami.  Salvatore Ferragamo navrhuje perfektný kompromis – krátke,  voľné a pohodlné šortky, ktoré môžu nahradiť oblekové nohavice.

Hilfiger Denim/Mango/Mango

Lanvin/CHRISTOPHER RAEBURN/Dior Homme

9.Na jar 2018 sa vrátilo označenie výrobkov s nápismi a logami. Ale nie na tričká ako v minulosti, ale len v podobe ozdobných pásikov s nápismi, a to na doplnkoch alebo oblekoch. Napríklad Diora inšpirovali krajčírske stuhy potrebné na prácu, zatiaľ, čo značky Off-White a Sacai si  pre svoje zdobné pásiky požičali nápady z ulice.

Perry Ellis/Marni/Dior Homme

10.Klasické skinny pravdepodobne nikdy nevyjdú z módy, ale najmodernejšie nohavice jarnej sezóny 2018 budú obrovské voľné nohavice. V Diore alebo Perry Ellis sme videli  zvonový štýl, kým  Marniho nohavice sú skrátené a vyzerajú, akoby boli príliš veľké.

G-Star Raw/G-Star Raw/Mango

SLEDUJTE NÁS NA:

Sport is the Answear

WE ARE THE ANSWEAR

#WeAreTheAnswear