4 JARNÉ TRENDY, S KTORÝMI SA VRÁTITE V ČASE I V PRIESTORE

Ak sa radi vraciate do minulosti, ktorá sa čoraz častejšie stáva studnicou módnych inšpirácií, vezmeme vás na štýlovú cestu naprieč ukážkami trendov, SS19. Vďaka nim navštívite krajiny vzdialené i blízke, a na chvíľu sa ocitnete v časovom tuneli. Poďme na to!

Kalifornský sen

S horúcimi dňami sa postupne sťahujeme do slnečnej Kalifornie, kde je veľa voľného času a prázdninových dní. Hermes, Calvin Klein aj Michael Kors sa zamilovali do tohto podnebia pre surfistov, takže sa ich inšpirácie preniesli aj na reálne outfity. Podľa trendov by dievčatá v Kalifornii  mali žiariť šťastím a novou energiou. Zodpovedajú tomu aj návrhy. Vzdušné, plážové tuniky, farebné mikiny, krátke tričká s potlačou, šortky i maxi šaty, budú veľmi užitočné. Vítané sú expresívne farby, výrazné kvetinové a zvieracie potlače, ale aj veľké plastové šperky či ozdoby s mušľami.

CALVIN KLEIN JEANS / VERO MODA / FEMI STORIESMANGOTALLY WEIJL

Džínsové blues

Nič sa nemení na skutočnosti, že denimový materiál  je univerzálny, ľahko a rýchlo reaguje na nové trendy, s čím sa stotožňujú aj dizajnéri, ktorí s ním nesmierne radi pracujú. Preto sa bude v tejto sezóne s denimom cestovať naprieč dekádami. Hitom sú vyprané džínsy – svetlé, vyblednuté, mierne rozstrapkané, akoby ste sa práve vrátili zo slnečných kalifornských pláží. Tento trend sa zároveň prelína aj s inou,  denimovou nostalgiou. Opäť si vyberáme celkový look v džínsovine nielen pre seba, ale oblečieme ho aj na svojho partnera. Outfity v džínsoch od hlavy až po päty, evokujú štýl hviezd z prelomu tisícročia. Ak chcete ešte  viac vyniknúť, poobhliadnite sa po kúskoch, kde sa to logami len tak hemží. Čím hustejšie vedľa  seba, tým lepšie.  Džínsy, mini sukne aj džínsové bundy husto pokryté menom značky budú vašimi ukazovateľmi, že viete, čo je práve trendy.

MISS SIXTY / MANGO / LEE / TOMMY JEANS / TOMMY JEANS 

TOMMY JEANS / LEVI´S / CALVIN KLEIN JEANS / LEVI´S / REVIEW

Späť do minulosti

Do minulosti cestujeme už niekoľko sezón. Túto jar sa obhliadneme za končiacimi 90. rokmi, a nazreme do sveta módy na prelome tisícročia. Dizajnéri ho venovali športu, formovaniu tela a výstredným doplnkom. Na chvíľu nahliadneme do čias mladosti, ktorá bola plná hitov od Britney Sperars. Opäť vytiahneme mikiny s viditeľným logom, natiahneme na seba tesné cyklistické šortky, džínsové šaty s trakmi, obujeme si masívne tenisky alebo sandále birkenstock . V tejto bláznivej nostalgii nesmieme zabudnúť ani na neónové farby a biele pásiky, ktoré predstavujú top, tých čias.

ELLESSE / NIKE / FILA / NIKE /ONLY

NIKE / PUMA / ADIDAS ORIGINALS / VANS / TRUE SPIN

Okolo sveta

Kde sa stretáva Východ  so Západom? Určite v móde! Oblečenie a doplnky inšpirované miestnymi tradíciami a štýlom, sú opäť na vrchole. Pozornosť sa prvom rade venuje potlači – tá je farebná, expresívna a veľmi eklektická. Arabesque a orientálne vzory sú hitom, aj keď sa medzi nimi objavujú veľké, kontrastné africké motívy. Etno dizajn je doplnený o štýlové doplnky, ako sú ručne robené šperky, dekorácie z peria, tkané tašky alebo napríklad, kovbojské topánky. Cesta okolo sveta tak odštartovala v plnom prúde!

ANSWEAR / VERO MODA / ANSWEAR / MANGO / PEPE JEANS