5 TIPOV, AKO BYŤ NA JESEŇ VO FORME – SOŇA KOTULKOVÁ, WWW.RUNNING2.CZ

Ospalé jesenné počasie zvádza k ničnerobeniu. Odpočívať je síce fajn, ale zaháľať sa nedá do nekonečna. Tu nájdete zopár tipov, čo pre svoju energiu a postavu robím ja. Funguje to.

1.Ráno citrón

Ráno je dlho tma, preto sa mi ťažko vstáva. Potrebujem ale fungovať a byť v práci plná energie. Každé ráno preto nalačno vypijem pohár teplej vody s čerstvo vytlačenou šťavou z polovice citróna. Robia to tak aj jogíni – naštartuje mi to trávenie, dodá energiu a je to skvelé aj pre krásnu pleť.

2.Robím „sviečku“

Zvykla som si, že každé ráno pár minút cvičím. Desať, pätnásť minút. Zo začiatku sa mi nechcelo, ale postupne som si z toho vytvorila zvyk, a tak to teraz beriem rovnako, ako čistenie zubov. Keď naozaj vôbec nemám čas, urobím si aspoň „sviečku“ – cvik, kedy si ľahnem na chrbát, nadvihnem nohy do výšky a rukami si ich v páse podopriem. Stačí minútka. Hlava sa tak prekrví, nohy tiež a nabijem sa energiou.

3.Beh na dobrú náladu

Občas ma v tomto počasí prepadajú negatívne myšlienky a zlá nálada. Aby som ich odohnala, idem behať. Keď bežím, tak sa všetko rozpúšťa a ja cítim ako sa nabíjam. Stačí pol hodinka a som ako vymenená. A k tomu nemusím vravieť ako beh skvelo formuje postavu! Keď sa správne oblečiete, dá sa behať celú zimu.

4.Namiesto kávy matcha

Ak popoludní cítim, že sa mi chce spať, namiesto kávy si pripravím nápoj s matchou – mletým zeleným čajom, ktorý je niekoľkokrát silnejší, než obyčajný zelený čaj. Okamžite telo nabudí. Má svoju špecifickú chuť, tak si ho v šejkri miešam s rakytníkovým sirupom s medom. Vznikne tak zdravá limonáda, ktorá zaženie únavu, a ešte telo vyživí zvnútra.

5.Veľa spím

Áno, viem. Počuli ste to už stokrát, že spánok je dôležitý, ale on naozaj je. V jeseni preto chodím skôr spať a dávam si pozor, aby to bolo pred polnocou. Keď sa poriadne vyspím, vyzerám lepšie, cítim sa lepšie a mám aj viac energie. Pre lepší spánok si na vankúš dávám pár kvapiek levanduľového bio oleja.

 

Moje tipy, čo si vybrať na jeseň:

REEBOK / REEBOK / ADIDAS PERFORMANCEPUMA ROXY