AKO BYŤ DÁMOU V PÁNSKOM ŠTÝLE PODĽA RENY

Vyhranený pánsky štýl je kontrastom typicky maskulínnych prvkov a krehkého ženského tela. Podstata tohto štýlu je v jeho strohosti, hranatosti, rovnosti, preto sú k noseniu pánskeho štýlu predurčené skôr dámy rovnejších tvarov – s menšími prsami, útlymi bokmi, štíhlymi dlhšími nohami, širokými alebo hranatými ramenami, na ktorých saká v pánskom štýle, košele či rovné strihy nohavíc, vyzerajú výborne.

 

Preto, ak si zvolíte tento štýl, je dôležité ho na vašom tele prezentovať tak, aby podstata ženskosti zostala zachovaná. Blúzka môže mať vrchné gombíky rozopnuté, výrazný náhrdelník a náramok celok oživia a zjemnia, odhalené ramená dodajú tvrdosti pánskeho looku jemnosť, užší strih nohavíc zvýrazní nohy, lodičky dodajú zase ľahkosť a eleganciu. Vesta pánskeho strihu oblečená priamo na telo, bez blúzky je dostatočne ženská a sexy atraktívna. A neutrálnu farbu outfitu stačí doplniť už len malým dotykom červenej.

Zaujímavo môže vyzerať aj inšpirácia pánskym šatníkom. Stačí ak sa do outfitu prenesú len niektoré prvky z pánskeho štýlu, alebo ak sa zmení farebnosť klasických prvkov pánskeho šatníka. Sako pánskeho štýlu, skombinované s džínsami, alebo cargo nohavicami vytvoria chlapčenský dojem, avšak podpätky dodajú celku ženskosť. Nohavicový kostým v pánskom štýle v bielej farbe pôsobí jemnejšie a sviežejšie ako napr. v tmavej sivej, alebo čiernej. Kostým v neutrálnych pánskych farbách, s pánskymi prvkami, ale v ženskom strihovom riešení je skvelou voľbou pre ženy, ktoré nemajú úplne rovnú, strohú postavu, ale majú na svojej postave i krivky, prípadne objem.

LIU JO / ANSWEAR / MARCO TOZZI / PARFOIS

MANGO / MANGO / STEVE MADDEN / GUESS JEANS