DAD SHOES / UGLY SHOES – Jana Baloghová / janahblog.sk

Dad shoes či ugly shoes, takéto pomenovania veru ony vyfasovali pre ich vzhľad a asociáciu. Lebo presne tento typ tenisiek nosili naši otcovia. …akurát sa na ne načas zabudlo.

No a celé nasledujúce dlhé obdobie to už šlo tak trochu na úkor pohodlia. Vystriedali ich úplne iné, podstatne menej masívne tvary, rovné podrážky, subtílnejšie, užšie strihy tenisiek. Netvrdím, že zásadne všetky boli nepohodlné , ale naozaj evidujem aj také tenisky, ktoré si síce svojim dizajnom držali popredné miesta v obľúbenosti, ale o pohodlí sa v ich prípade nedalo hovoriť ani náhodou. A ja sa skrátka nerada rozhodujem, či uprednostním vzhľad alebo komfort. Veď predsa chceme oboje! No a aktuálny trend je presne taký, ktorý spĺňa obe kritériá.

Tenisky, ktoré mimochodom zaplavili sociálne siete, obľúbili si ich mnohé módne ikony, známe osobnosti, influencerky, sú jedny z najpohodlnejších trendov, aké pamätám. I keď je medzi nami ešte stále dosť ľudí, ktorí o ich vzhľade pochybujú, či majú námietky. Napriek tomu na Dad shoes či ugly shoes, nech si ich volajú ako chcú a nech aj sú niektoré z nich naozaj “ugly”😊, nedám dopustiť. Okrem toho, že som v nich prechodila kilometre, nemám problém kombinovať ich s čímkoľvek. Od šiat cez sukne, nohavicové kostýmy, džínsy, skrátka všetko, čo si bežný deň rada obliekam. Tieto sú moje tretie v poradí (každé z inej značky) a nesklamali žiadne z nich.

Musím ale povedať, že práve značka SKECHERS ma upútala najviac. Tí skôr narodení si pamätajú, že táto značka si už raz prežila svoje dni slávy a preto ma milo prekvapili, keď som minulý rok v USA zazrela ich refresh v podobe aktuálnych trendy modelov. A nová kolekcia opäť nesklamala, tak som si povedala, že o jedny musím svoj botník obohatiť aj ja 😊 A som naozaj vysoko spokojná.

Ak by ste chceli aj vy dopriať svojim nohám pocit ako vo vatičke a byť zároveň trendy, dávam vám sem pár tipov.

FILAFILAFILAFILAFILA 

GUESS JEANSGUESS JEANSGUESS JEANSGUESS JEANSGUESS JEANS 

SKECHERSSKECHERSSKECHERSSKECHERSSKECHERS 

CALVIN KLEIN JEANSCALVIN KLEIN JEANSCALVIN KLEIN JEANSCALVIN KLEIN JEANSCALVIN KLEIN JEANS