HĽADÁTE TOPÁNKY DO SNEHU? PORADÍME VÁM TIE NAJLEPŠIE PRE VÁS! – Nina Murárová, Emporiumbrands.com

Keď vonku nasneží, je dôležité udržať nohy v teple. A do snehu sú najlepšie snehule. O tom aký model je ten najvhodnejší pre vás, prezradí dnešný článok.

 

Štýlové do nákupného centra

Ak hľadáte snehule, s ktorými si vykročíte zo suchého auta do suchého nákupného centra, tak budete mať vcelku ľahký výber. Vaše čižmy by mali byť hlavne kožušinové, zvyšok je už potom len a len na Vás. Veľkej obľube sa v tejto kategórii tešia napríklad značky UGG a Emu Australia. Čižmy sú vďaka výplni z pravej ovčej vlny nesmierne pohodlné a hrejivé. Povrch je však z prírodnej kože, preto tento tip topánky nie je veľmi dobrý na vlhkú zimu.

 

Funkčné do hôr

Ak hľadáte funkčné snehule, váš nákup bude trošku zložitejší. V prvom rade totiž musíte hľadieť na funkčnosť. Dôkladne si preštudujte z čoho je vyrobený povrch topánky, či je čižma vodovzdorná. V prípade funkčných snehúl je tiež dôležitá podrážka. Medzi najkvalitnejšie funkčné snehule patria modely od značiek Columbia, Sorel, či Napapijri.

 

Moon Boot

Obzvlášť zaujímavú kategóriu snehúl tvoria takzvané MOON BOOTs alebo „mesačné topánky“. Tento tip snehúl pripomína tvarom obuv kozmonautov. Topánky sú na pohľad neforemné, avšak vďaka mäkkému vnútru veľmi pohodlné. Moon boots sú nesmierne odolné voči snehu, či vode. Neforemný tvar však nie je veľmi vhodný na vysokohorské výšľapy. Topánky sú však ideálne na prezutie do tepla po celom dni strávenom na lyžiarskom svahu.

  

UGGMOON BOOT / NAPAPIJRI / MOON BOOT