JARNÝ KABÁT – NINA MURÁROVÁ, EMPORIUMBRANDS.COM

Vonku sa otepľuje, stromy a príroda sa prebúdzajú k životu a my máme zrazu silný pocit zbaviť sa hrubých zimných búnd a začať nosiť ľahký jarný kabát. Poďme sa teda spoločne pozrieť aké sú trendy na novú sezónu.

Trenčkot

Nesmrteľný a ikonický kabát so zaväzovaním okolo pása, pochádza z funkčného odevu anglických vojakoch. Výhodou trenčkotu je, že je totálne nadčasový. To znamená, že v prípade, že investujete do jednej z neutrálnych farieb, trenčkot s istotou vytiahnete zo skrine ešte niekoľko nadchádzajúcich rokov. A ak vás čierna, béžová, či modrá nudia, stavte na túto sezónu populárne výrazné farby.

TOMMY HILFIGER / VILATOMMY HILFIGERTALLY WEIJL

Kabát do dažďa

Novinkou tejto jari sú bezpochyby kabáty do dažďa, alebo pršiplášte. Tie sú dostupné v rôznych prevedeniach, mnohé z nich kvalitou nahrádzajú jarné kabáty. Na výber máte medzi ľahkou šuštiakovou bundou a podšitým kabátom. V kurze sú výrazné farby ako žltá a červená. Pri šuštakových modeloch stavte na klasiku.

TOMMY HILFIGER / REISENTHEL / ANSWEAR / MEDICINE

Pohodlná parka

Ďalšou obľúbenou verziou jarného kabáta je parka. Parka je bunda, alebo kabát s kapucňou, predĺženého strihu , ktorú si obvykle môžete stiahnuť v oblasti pása. Parka je obľúbená najmä pre svoju univerzálnosť a pohodlnosť. Najčastejšou farbou parky je vojenská zelená.

VERO MODA / NIKE SPORTSWEARVERO MODA / MUSTANG

Farebný s dvojitým zapínaním

Ak hľadáte jarný kabát, ktorý má klasický strih, avšak môže byť aj šmrncovný, stavte na obľúbený model s dvojitým zapínaním. Mnoho modelov z tejto kategória pripomína oversize pánske sako. Kabát je teda výborný k nohavicovým kostýmom, avšak rovnako trendy vyzerá oblečený na šatách. Z farieb dominuje rúžová, žltá a červená.

ONLY / JACQUELINE DE YONG / MANGO / VERO MODA