MINI, MIDI ALEBO MAXI? – Jana Baloghová / janahblog.sk

Nebola by žena ženou, keby si pri výbere sukne nikdy nepoložila túto otázku. Sme na seba prísne a ohromne kritické. Takže ideálna sukňa musí spĺňať mnohé kritériá, ktoré nie sú vôbec milosrdné. Jedna sme príliš malá, druhá veľká, tretia chudá, tučná. Máme veľký zadok, tučné lýtka, tenké lýtka, príliš krivé nohy, špatné kolená, hrubé členky… A na základe týchto faktov (samozrejme často nami prehnaných😃) si prosím pekne vyberáme dĺžku sukne 😃. Našťastie nám dnešná doba ponúka stovky možností a každá z nás si vie nájsť sukňu, ktorá lichotí našej postave.

Nechcem teraz nahnať niekomu depresiu, či nebodaj upriamiť na nedostatky postavy. To sú iba všeobecné fakty či malé nápovedy, ktoré nám pomáhajú rozhodnúť sa pri kúpe tak, aby sme sa potom vo svojej peknej sukni aj cítili atraktívne. Ale samozrejme v zálohe máme ešte ženské finty, ktoré bezpochyby fungujú a vieme nimi oklamať i samú seba. To napríklad vhodnými topánkami, ideálnou dĺžkou trička, topu, košele, efektným opaskom či hocijakým doplnkom, ktorý zrazu z pre mňa na prvý pohľad nevhodnej sukne urobí okúzľujúci kúsok.

Napríklad moja sukňová dilema je nasledovná. S dĺžkou MINI nemám žiadny zásadný problém (pokiaľ zakryje to, čo sukňa zakryť má) a ďalej riešim už len materiál a strih. Potom sú sukne MAXI, na ktoré som sa veru odhodlávala, keďže moja výška, aj s prikrášlením dosahuje 165cm. No keď si ich dám ležérne k teniskám alebo martenskám, vie to byť zaujímavé i na nižšej postave. No a teraz moja kritická dĺžka MIDI… Taká tá naozajstná midi, ktorá mi siaha do polovice lýtok. Pri ktorej som s mojou výškou mala vždy pocit, že sa stane mojim nenaplneným snom, až utópiou. No nie je to úplne tak ani s ňou! Treba sa jednoducho pohrať, kombinovať, skúšať a pri troche fantázie a chuti to často zafunguje. A ak nie, tak nevešajte hlavu. Je predsa mnoho ďalších možností. … a aby som vás o tom aj presvedčila a hľadanie uľahčila, spravila som pre vás výber tých, pre mňa najzaujímavejších či už MINI MIDI alebo MAXI sukieň. Už si len vybrať tú svoju favoritku a toto leto ste kráľovnou vy.

MINI

MEDICINE / GUESS JEANS / ONLY / ANSWEAR

 

MIDI

GUESS JEANS / GLAMOROUS / PINKO / VERO MODA

MAXI

SCOTCH & SODA / PINKO / GUESS JEANS / GUESS JEANS