NECH VÁM PADNE AKO ULIATE – AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNU VEĽKOSŤ OBLEČENIA PODĽA RENY

A na čo si dávať pozor? Nikdy sa pri nákupoch neutešujte vetou toto je skvelé, do toho schudnem a budem to môcť nosiť.  Nevyberajte si menšie šaty, tesnejšie tričká alebo opačne. Funguje systém teraz alebo nikdy. Inak vám  oblečenie zbytočne  zostáva stáť v skrini.

Na určenie správnej veľkosti potrebujeme poznať  výšku postavy, obvod hrudníka, obvod pásu, bočnú dĺžku a obvod bokov, pričom všetko meriame v najširšom bode.

Správnu veľkosť džínsov zistíme dvojčíslom, ktoré zahŕňa obvod pása (Weist) a tiež dĺžku (Length), meranú od rozkroku k chodidlám (napríklad W30 / L32). Ľahko môžeme dospieť k správnej veľkosti, ak džínsy, položené na zemi, premeriame. Ženy so širšími bokmi by mali siahnuť po obtiahnutých denimkách s mierne rozšírenými nohavicami, chlapčenské typy by sa mali zamerať zase na rovné a ležérnejšie strihy džínsov. Ultraštíhle a vysoké dámy zase pozor na vysoký pás. Džínsy nikdy nekupujte voľnejšie, mali by ste ich pri skúšaní mať na doraz.

Pri výbere dĺžky kabáta si premyslite aké šaty nosíte, aké sukne a aké sú ich dĺžky! Následne si vyberte kabát, aby zakryl vaše obľúbené najdlhšie šaty. Veľkosť zimného kabáta  má byť o číslo väčšia, než potrebujeme. Oblečte si na seba to, čo nosíte do práce. Je to sako alebo silný sveter, či snáď bundička. V zime nechodíme do zamestnania alebo na schôdzku iba v tričku! A potom si kúpte kabát, do ktorého sa v saku alebo v hrubom svetri vojdete.

Dámske košele si vyberajte vždy presne na mieru, ani príliš veľké, ani malé, aby ste sa vyhli chybám, ako sú otvárajúce sa gombíky s veľkými medzerami alebo viditeľne sa zarezávajúca spodná bielizeň. Tieto malé nedostatky pôsobia nevkusne a kazia celkový dojem.

Pre pracovný dress code si určite kúpte sveter univerzitného strihu, ktorý sa výborne hodí ku košeli i k pracovným nohaviciam. Vo vašom šatníku nájde iste svoje miesto aj sveter XXL a k nemu výrazný opasok, ktorý vám vytvorí siluetu. A vy získate okrem hrejivého outfitu ďalší model do svojho šatníka – sexy šaty.

Rukavičky sú v chladnom počasí nesmierne cenným pomocníkom. Preto si skúšajte viacero kusov, rôzne štýly aj materiály. Mali by ste zistiť, aký materiál, tvar a vypracovanie vám svedčí a zároveň pociťujete pri ňom komfort. Kožené rukavice prstové by ste mali mať natiahnuté tak aby vám nevznikala pri skúšaní žiadna bublina. Musia byť vašou „druhou kožou“. Ak poznáte svoju veľkosť, ktorú rukavičky majú, napr. 6,7,8 o to ľahšie si ich kúpite presne na mieru vašej rúčky.

Pokrývky hlavy majú taktiež svoje nepísané pravidlá ako si ich vedieť správne vyberať. K okrúhlejším tváram sú vhodné klobúky nasadené šikmejšie, čím sa opticky tvár zúži. Klobúky so širokými okrajmi z vás vytvoria šik lady, úzke  vám pomôžu dosiahnuť príťažlivý vzhľad a zvýraznia vaše tvárové rysy.

HILFIGER DENIM / PEPE JEANS / JACQUELINE DE YONG / LEVI´S

GUESS JEANS / PARFOIS / SEAFOLLY