Ó ŠATY! – MIRKA GERMANOVÁ / THE BLOND ZEBRAS

Utkané z jahodovej peny, krátke, dlhé, elegantné či športové. Šaty jednoducho milujeme a osobne ich veselo nosím počas celého roka.

Maxi radosť

Táto jar nám slnečných dní veľa nepraje a mňa už v tom daždivom počasí v máji začali chytať mierne depresie. Preto si možno viete predstaviť, s akým nadšením a odhodlaním som privítala prvý teplý víkend za dlhú dobu. Jasné, že som zo skrine hneď vytiahla najnovšie letné šaty, slamenú pletenú kabelku a slnečné okuliare! Tieto moje koralové maxi šaty s malými bodkami boli láska na prvý pohľad. Dlhé šaty na bežné nosenie totiž majú niečo do seba. Môžu byť ušité z úplne obyčajnej bavlny či ľanu, no aj tak sa v nich zakaždým budete cítiť trochu „extra“. Ja sa v nich napríklad vždy dostanem do dovolenkovej nálady, bez ohľadu na to, kde práve som. A v takomto dovolenkovom nastavení som sedela v bratislavskej MHD, prechádzala sa po meste i po mestských viniciach. Lebo niekedy môžete byť trochu aj za hviezdu, no a čo!

PEPE JEANS / JACQUELINE DE YONG / ANSWEAR / FEMI STORIES

Štýlové midi

Sukne strednej dĺžky pod kolená sú epitómom elegancie a sofistikovanosti. Pristanú dámam v každom veku, i keď mladé dievčatá si pokojne môžu dovoliť nosiť minisukne kdekoľvek a kedykoľvek. Mojou srdcovkou sú plisované midi sukne, či už samostatne alebo na šatách. Milujem ich nosiť s lodičkami na spoločenskejšie udalosti a s teniskami cez deň. Skvelou letnou vychytávkou sú zas midi šaty v retro štýle so zapínaním vpredu, s golierikom a širokou sukňou v štýle 50. rokov či romantické kvetinové kúsky.

MEDICINE / GLAMOROUS / JACQUELINE DE YONG / HAILY´S

Športové

Ak máte pocit, že vám šaty do šatníka vôbec nehodia, že vy ste športový typ a šaty by pôsobili príliš „načančane“, táto kategória je práve pre vás. Šaty totiž vôbec nemusia byť zakaždým sexy, elegantné, komplikované a výrazné. Je množstvo modelov, ktoré zvýrazňujú práve minimalizmus, jednoduchosť a nesú v sebe športovú dušu. A najlepšie, ako inak, vyzerajú s teniskami.

TOMMY JEANS / ANSWEAR / HAILY´S / ANSWEAR