PANTONE – FIALOVÁ, FARBA ROKA 2018

Pantone Color Inštitút každoročne vyhlasuje symbolickú farbu, ktorá prestupuje mnohými kreatívnymi odvetviami. Ten tento rok  má ovládnuť sýto fialová s ľahkým nádychom domodra. „Je komplexná a kontemplatívna, naznačuje tajomstvo kozmu, nové objavy a všetko, čo leží v budúcnosti pred nami,“ uviedla výkonná riaditeľka firmy Leatrice Eisemanová a zdôraznila, že farbu pri svojich vystúpeniach používal  geniálny gitarista Jimi Hendrix alebo spevák David Bowie. Evokuje vesmír a tajomno, pôsobí mysticky, provokatívne, ale súčasne prebúdza kreativitu a dáva nádej na lepšie zajtrajšky.

Milé dámy, tak  prečo to nevyjadriť práve aj svojím oblečením, topánkami alebo napríklad aj doplnkami  ako sú kabelky, čiapky alebo slnečné okuliare. Ako dokazujú niektoré módne ikony, fialovej sa vôbec nemusíte obávať. Keď sa správne skombinuje, napríklad so sivou, bielou alebo jemnými odtieňmi žltej, pôsobí nesmierne príťažlivo a sofistikovane.

Ak nie ste módne milovníčky, a na trendoch nelipnete, môžete oblečenie v ultraviolet  ponechať zatiaľ bokom a skúsiť to napríklad s doplnkami. Krásna listovka, čiapka s brmbolcom, slnečné okuliare alebo aj peňaženka v odtieňoch fialovej sú veľmi krásne a pôsobia štýlovo. A čo tak skúsiť  fialové módne kúsky. Pre módne maniačky máme pripravené rozmanité kúsky oblečenia aj topánočiek vo farbe roka 2018 . Šaty, mikiny, páperové bundy, športové sety ale napríklad aj ponožky pre vaše nôžky. Tak sa nadýchnite a vyrazte si na výber z tejto tajomno- mystickej farby, ktorá možno prebudí aj vaše módne kreatívne ja …

GINO ROSSI / MANGO / LOVE MOSCHINO / CONVERSE / MICHAEL KORS