Reč farieb?

Žltý kostým a ružová kabelka? Alebo modro – červené topánky? Vo farbách je sila, preto sa ich nebojte zakomponovať do vašich stylingov. Hrajte sa s odtieňmi, mixujte, skúšajte a vytvorte si tak vlastný color blocking.

Význam farieb vo vašom šatníku

Za každou farbou, ktorú si pre seba zvolíte, sa ukrýva hlbší význam.  Jej výber určuje vašu náladu, emocionálne rozpoloženie  alebo aktuálne potreby. Ak poznáte farebnú reč módy, budete vedieť s ľahkosťou vyjadriť svoju osobnosť, aj prostredníctvom tohoto detailu. Potrebujete vyzdvihnúť svoju silu a sebadôveru, siahnite po červenej, hoci aj pri výbere doplnkov. Chcete si získať dôveru ľudí a pritiahnuť ich na svoju stranu? Nie bezdôvodne, je preto tmavomodrá, preferovaná v podnikaní.   Dobre sa dá skombinovať, napríklad, s neutrálnou sivou, vyjadrujúcou schopnosť viesť. Citovo založení ľudia budú zase preferovať žltú alebo oranžovú. Zelená je farba jemnosti a vyváženosti – na ňu kladiete dôraz, ak chcete byť vnímaná ako lojálna a pokojná. Harmóniu a pocit tepla predstavuje  bronzová. Aby ste však v nej nepôsobili konzervatívne až nudne, odporúčame vám, nosiť ju v primeraných množstvách a premiešať s inými farbami. Biela symbolizuje čistotu, a vynikne na slávnostiach. Ak si budete vedieť vybrať správny typ odtieňu, ktorý lichotí vašej pleti, krásne vám rozžiari tvár. Naopak, čierna, hoci je nadčasová a elegantná, ak ste v nej odetá celá, môže navodzovať dojem smútku a osamelosti. Farba luxusu a bohatstva je fialová. Šaty v tomto odtieni budú preto dobrou voľbou vyjadrujúcou vašu majestátnosť.

Samozrejme,  farba nie je všetko. To, ako ju vnímame, a ako ňou pôsobíme na naše okolie, záleží aj na jej odtieni, intenzite, i v celkovom proporčnom rozložení, s inými farbami.

ANSWEAR / MEDICINE / LIU JO / MANGO / TOMMY JEANS

Ako správne používať color – blocking?

Ak poznáte význam jednotlivých farieb, máte už svoje obľúbené, je na čase  naučiť sa ich vedieť správne kombinovať. Možno vás bude lákať color blocking práve v kombinácii kontrastných farieb. Takéto outfity vyzerajú pôsobivo, sú atraktívne pre oči, a umožňujú vám vyniknúť z davu. Neexistuje lepší spôsob, ako prostredie, v ktorom sa pohybujete oslniť energiou a dobrou náladou.

Aj tu však platí, niekoľko pravidiel. Po prvé, najprv si vyberajte doplnkové farby (nájdete ich na opačných stranách farebného kruhu) s podobným stupňom sýtosti. Žltá bude dobre fungovať s fialovou a oranžovou, či s kobaltovým odtieňom. Ružová sa bude dobre snúbiť so zelenou. Po druhé, nechajte svoje farby existovať!  Nech sú vaše strihy pomerne jednoduché, pričom farebné polia môžu byť dostatočne rozsiahle. Rozovliata sukňa a klasická blúzka, dvojdielny kostým a väčšia kabelka, oversize kabát  a široké nohavice, ponúkajú len zopár návrhov pre vás. Nechajte pracovať svoju predstavivosť, bavte sa s vašimi kombináciami a vyberte si to, čo je pre vás najlepšie. Vytvorte si svoj vlastný farebný kód!

PINKO / MEDICINE / TOMMY JEANS / ANSWEAR / ONLY

TALLY WEIJL / RALPH LAUREN / FILA / BALDOWSKI / TOMMY HILFIGER

Pozrite sa na celú ponuku >>>