Štýl podľa Jackie Kennedy

Jackie Kennedy je právom považovaná za najslávnejšiu prvú dámu americkej histórie. Jackie pochádzala z bohatej rodiny, študovala na parížskej Sorbonne a začiatkom 50. rokov získala miesto fotoreportérky v denníku Washingtom Times. Práve vďaka svojej práci sa na jednom večierku zoznámila s o 12 rokov starším politikom Johnom F. Kennedym, ktorého si neskôr vzala.

 

Manželská idylka sa ale bohužiaľ nekonala, Jackie bola kvôli politike odsunutá na druhé miesto a musela sa vyrovnať s manželovými úletmi

a neverami. Prekonala tehotenstvo, pri ktorom jedna dcéra neprežila pôrod a pri ďalšom jej syn zomrel len dva dni po narodení. Životným míľnikom sa pre ňu stal atentát, v ktorom bol po jej boku John Kennedy zavraždený.

Jackie sa po rokoch opäť vydala za rodinného priateľa, za čo bolo mnohými ľuďmi odcudzovaná. Sedem rokov po svadbe ju opustil aj druhý manžel, ktorý zomrel na infarkt. Jackie po zbytok života pracovala vo vydavateľstve a v roku 1994 zomrela na rakovinu. Amerike dala mnoho, predstavovala ženu, ktorá pri atentáte chránila manžela vlastným telom, vniesla do spoločnosti vkus  a šarm, ktorý bol dovtedy známy len z filmových plátien. Práve preto sme Jackie vybrali ako ďalšiu učiteľku štýlu, v ktorej šatníku môžeme načerpať plno inšpirácie!

 

First-Lady-Jacqueline-Kennedy-shortly-after-m-moving-into-the-White-House-with-three-year-old-daughter-Caroline-and-several-monthands1ie641180fe9b979d8b9a7e43fec0f162a8b7223faea7053f17de24c4f93b64593

 

Biele tričko nadovšetko

Dokážete spočítať, koľko ich doma máte? Jackie s nimi dokázala čarovať a premeniť ich na základ úžasného chic outfitu. Stačilo k nemu pridať koženú sukňu, pásikavé baleríny a pre Jackie typickú šatku.

 

Pokiaľ váhate držte sa základov

Keď neviete, čo na seba, siahnite po klasických kúskoch. Napríklad tak obyčajnom tričku, dobre padnúcich džínach a podľa nálady teniskách alebo lodičkách. Jackie mala ten dar, že už aj v zdanlivo obyčajných a jednoduchých veciach vyzeralo skvelo.

 

46490132.cached

Jackie Kennedy

full_img_750677

Simple – Top

full_img_792966

Mango – Nohavice

full_img_717311

Michael Kors – Okuliare

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kostýmy

Na kostýmy nedala Jackie dopustiť. Najčastejšie volila tie rovnakej farby, kde sako dokonale ladilo so sukňou. Ohurovala ako v objemných áčkových sukniach, tak úzkych puzdrových. Jackie vedela, že zvýraznenie pásu je potrebné, preto tento lichotivý strih volila najčastejšie.

 

Jackie Kennedy

full_img_804106

Simple – Sako

full_img_802655

Simple – Sukňa

full_img_875334

Missguided – Sukňa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kabáty

Kabáty neodmysliteľne patrili k prvej dáme. Milovala ako farebné a vzorované, tak aj jednoduché a nadčasové kúsky. Kennedy rovnako ako pri kostýmoch stavila na také prevedenie, ktoré zvýrazňovalo pás, napríklad legendárny trenchcoat s opaskom.

 

Jackie-Kennedy

Jackie Kennedy

full_img_853210

Silvian Heach – Kabát

full_img_802593

Simple – Kabát

full_img_793669

Tommy Hilfiger – Trenčkot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Košele s mašľou

Košele sú základom a Jackie ich milovala. Siahnite po tých s mašľou, krásne vás oživia a ozvláštnia. V kombinácii s nohavicami a sakom sú tak trochu v pánskom štýle – to ale v žiadnom prípade neznamená stratu pôvabu a šmrncu, skôr naopak!

 

Jackie Kennedy

full_img_841697

Tommy Hilfiger – Košeľa

full_img_859642

Tommy Hilfiger – Košeľa

full_img_867204

G-Star Raw – Košeľa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasické vrstvenie

Jednotlivé čierne kúsky spolu dostávali v podaní Jackie úplne nový nádych. Doplňovala ich totiž jej charakteristickými znakmi ako bielymi rukavicami, šatkami a mokasínami.

 

Odhalené ramená

Bola to práve Jackie, ktorá ako jedna z prvých ostro sledovaných dám odhalila ramená a ukázala svetu tento rafinovaný a lákavý spôsob ako vystaviť pokožku. Jej kľúčovou vlastnosťou bola sila, vďaka ktorej na nej všetko vyzeralo tak prirodzene, že zaviedla nové módne pravidlá.

 

Jackie Kennedy

full_img_783879

Simple – Šaty

full_img_837979

Kiss my dress – Šaty

full_img_875422

Missguided – Šaty