Sukňa alebo nohavice – to sú Culottes!

11/08/16

DSC_8996 - Copy (1) (1)

Čo sú tieto culottes vlastne zač a kde sa vzali? Sú to nohavice voľného strihu v midi dĺžke, končiace tesne pod kolenami. Môžeme ich nazývať tiež nohavicovou sukňou, teda na otázku, či ide o sukňu alebo nohavice, nájdeme odpoveď iba ťažko. Culottes sú na módnej scéne už niekoľko rokov, predtým sme si ich mohli všimnúť prevažne v zahraničí, ale teraz ich môžeme smelo privítať aj v slovenských uliciach!

Na túto nohavicovú sukňu je potrebné mať štipku odvahy, ale rozhodne nebudete ľutovať. A prečo ich vymeniť za klasické nohavice? Sú neskutočne trendy, chick a ženské. Váš outfit v sekunde premenia na exkluzívny model, ktorý nebudete chcieť vyzliecť. Na jednej strane sú ako sukňa, ale s tou výhodou, že pod nich nie je vidieť, tým pádom sa nemusíte báť žiadneho módneho faux paux. Na druhej strane sú ako nohavice, s tým rozdielom, že sú voľné a nesmierne pohodlné.

 

DSC_8984 - Copy (1)
Mango – Nohavice FUSIL
DSC_8996 - Copy (1)
Mango – Nohavice FUSIL
DSC_9007 - Copy (1)
Mango – Nohavice LIFE
DSC_9132 - Copy (2)
Mango – Nohavice LIFE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A ako ich nosiť? Základné pravidlo znie, aby bol vrch priliehavý a vytvoril tak kontrast so splývavou dolnou časťou. Culottes sa dajú zohnať už v mnohých farbách a materiáloch. Skúste ako my napríklad červené, v kombinácii s opálenou pokožkou budete vyzerať božsky! Ďalšie pravidlo sa týka topánok, tie by mali byť vysoké – či už na kline, alebo klasické sandálky a lodičky. Dĺžka nohavíc trochu opticky skracuje, preto si pomocou obuvi vykúzlite pár centimetrov navyše!

 

DSC_9004 - Copy (1)
Mango – Top JUICE
DSC_9005 - Copy (1)
Mango – Top JUICE
DSC_9122 - Copy (1)
Bayla – Sandále NOBUCK VERMELHO
DSC_9152 - Copy (1)
Bayla – Sandále NOBUCK VERMELHO

 

 

My sme culottes skombinovali tromi rôznymi spôsobmi, stačia nám k tomu dvoje nohavice a dva topy. V prvom prípade sme stavili na červenú, ktorá ženám proste sedí a dodáva neskutočný náboj – navyše v kombinácii s kratším tmavým topom a sandálmi s remienkom. V druhom prípade vyhrala čiernobiela klasika, ktorú sme doplnili ružovými lodičkami. Topánky v tomto prípade zastupujú aj rolu šperkov, pretože sú samy o sebe dosť výrazné. Posledným variantom sú opäť čierne nohavice s tmavým pruhovaným topom. Celok sme tentokrát ozvláštnili o červené šnurovacie lodičky, ktoré pôsobia veľmi sexy. A ako čerešničku na torte sme využili biele okuliare, ktoré dodávajú retro nádych!

 

DSC_8993 - Copy (1)
Outfit č. 1
DSC_8972 - Copy (1)
Mango – Nohavice FUSIL
full_img_746300
Mango – Top JUICE
full_img_700858
Gino Rossi – Sandále

 

DSC_9038 - Copy (1)
Outfit č. 2
DSC_9011 - Copy (1)
Mango – Nohavice LIFE
full_img_660393
Madonna – Top
full_img_639106
Solo Femme – Lodičky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_9114 - Copy (1) (1)
Outfit č. 3

 

DSC_9119 - Copy (1) (1)
Mango – Nohavice LIFE
full_img_746300
Mango – Top JUICE
full_img_695263
Bayla – Sandále NOBUCK VERMELHO

SLEDUJTE NÁS NA:

Sport is the Answear

WE ARE THE ANSWEAR

#WeAreTheAnswear