Tartan

tarTartan, že vám toto slovo nič nehovorí? Poďme si ho teda predstaviť. Ide o husto tkanú látku, ktorá pochádza zo Škótska. V minulosti sa používala len na výrobu pánskych sukní – kiltov. Je charakteristická štvorcovým vzorom a môže byť v rôznych farebných prevedeniach – najčastejšie je čierno-biela a čierno-červená.

Prvou variantou tartanu, ktorú Renátka prezentuje, sú šaty. Tie sú skvelým kúskom na začiatok, pokiaľ si ešte nie ste istá ako medzi sebou jednotlivé kúsky kombinovať. Pôsobia ľahko retro dojmom a vďaka prestrihnutiu v páse vykúzlia krásnu siluetu.

 

full_img_735044

Gino Rossi – Čižmy

full_img_742171

Diesel – Šaty Casey

Tartan si môže dovoliť každá z nás, odhliadnuc od veku, postavy alebo napríklad farby vlasov- hodí sa jednoducho každej. Naša Renátka spomína návrhárku Viviene Westwood, ktorá robí s tartanom divy a neberie svoj vek v žiadnom prípade ako módny limit!

 

Zapadne tartan aj do pracovného dresscodu? Lepšie je zvoliť neutrálnejšiu farbu, ktorá nespraví vzor tak výrazným. Kockované nohavice doplňte košeľou pod ktorú môžete skryť ležérne tričko s podtlačou a vykúzliť tak po práci chick a trendy model do mesta.

 

 

full_img_733736

Pepe Jeans – Top

full_img_760557

Andy Warhol by Pepe Jeans – Bunda Nico

full_img_760590

Pepe Jeans – Nohavice

full_img_817921

Bayla – Lodičky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úplet alebo pončo určite víta s otvorenou náručou každá z nás! Zaujímavo riešený prehos na pomedzí medzi kabátom a svetrom je verným spoločníkom a dokáže aj veľmi jednoduchý celok krásne ozvláštniť. Renátka vybrala hnedo-modrý, ktorý zladila so šatami v rovnakom odtieni. Kombinácia pôsobí nevšedne a ľahko.

 

Klasická kockovaná košeľa, ktorá sa dá nosiť na tisíc spôsobov. Poslednú dobu je žeravým trendom uviazať si ju okolo pása ako ležérny doplnok. Farebne výrazný kabát je posledným kúskom, ktorý Renátka predstavila. Jesenné outfity pekne osviežia a dodajú nám viac energie do pochmúrneho počasia!

 

full_img_735130

Pepe Jeans – Kabát Diori

full_img_762044

Pepe Jeans – Košeľa Denise

full_img_782965

Mango – Pončo Brenda

full_img_810603

Vero Moda – Šaty