Archív kategórie: Módne ikony

Jennifer oslavuje 48. narodeniny!

Božská a dokonalá Jennifer Aniston oslavuje narodeniny! Štyridsaťosem  by jej tipol len málokto, Jennifer sa totiž môže stále rovnať o generáciu mladším slečnám! V roku 2016 bola magazínom People už druhý krát menová najkrajšou ženou sveta. V Jennifer sa spája krása a talent, k obom bola tak trochu predurčená –  jej matka je bývala modelka a otec rovnako ako Jen sa pohybuje v hereckej branži. Za rolu Rachel Green získala niekoľko ocenení, napríklad aj Zlaté Glóbusy za najlepší ženský herecký výkon.

 

ČÍTAŤ ĎALEJ >

Po boku amerického prezidenta

ivanka-trump-b-800

Stáť po boku prezidenta je neľahká úloha, a nie to ešte krajiny akou je USA. Taká rola vyžaduje nielen odvahu, sebavedomie a ostré lakte, ale predovšetkým trpezlivosť a toleranciu. Na túto pozíciu sa pred nedávnom dostali dve ostro sledované ženy, Ivanka a Melanie Trump. Obe stoja za najdiskutovanejším mužom posledných mesiacov, reprezentujú ho a svojim šarmom mu pripravujú pôdu. Reč  je o Melanii Trump, manželke súčasného amerického prezidenta, a jeho dcére Ivanke Trump, ktorá ma napoly české korene.

 

ČÍTAŤ ĎALEJ >

Inšpiruje nás: Gigi Hadid

Gigi Hadid je mladá, krásna a žiadaná. Dcéra bývalej modelky a amerického magnáta dobýja svet modelingu. Je jednou z najviac zarábajúcich modeliek súčasnosti, aj keď nemá klasický modelkovský look. Ako predtým Linde Evangeliste, Karolíne Kurkovej alebo Kate Moss, táto éra patrí novým sviežim tváram, ktoré sa berú nevedno odkiaľ. Gigi je žiadanou takmer na každom fashion weeku, kde väčšinu prehliadok otvára alebo zatvára. Je proste in, trendy a aktuálne veľmi v kurze.

 

ČÍTAŤ ĎALEJ >

Štýl podľa Jackie Kennedy

Jackie Kennedy je právom považovaná za najslávnejšiu prvú dámu americkej histórie. Jackie pochádzala z bohatej rodiny, študovala na parížskej Sorbonne a začiatkom 50. rokov získala miesto fotoreportérky v denníku Washingtom Times. Práve vďaka svojej práci sa na jednom večierku zoznámila s o 12 rokov starším politikom Johnom F. Kennedym, ktorého si neskôr vzala.

 

ČÍTAŤ ĎALEJ >

Inšpiruje nás: Olivia Palermo

olivia%c2%a83Módna inšpirácia má mnoho podôb. Najčastejšie hľadáme nové nápady u ľudí, ktorých obdivujeme a nejakým spôsobom sú pre nás inšpiráciou. Vo svete módy je takýchto osobností nespočetne a nám sa tak ponúka neuveriteľne množstvo kombinácií, ktoré vyrážajú dych. Nič ale nie je večné a módna obľúbenosť spravidla nepresiahne jednu sezónu. Preto sú tu veľké mená, na ktoré sa môžeme spoľahnúť. Audrey Hepburn alebo Coco Chanel dokázali inšpirovať ženy naprieč generáciami a stali sa nesmrteľnými, rovnako ako sa do módnej histórie určite zapíše Olivia Palermo!

 

ČÍTAŤ ĎALEJ >

Inšpiruje nás: Simona Krainová

krainova-press03-small-51653c980409f_520x693Božská Simona. Dievča z Havířova, ktoré sa dokázalo vypracovať a pritom zostalo stáť nohami pevne na zemi. Žena, ktorá prerazila u nás aj vo svete. Simona je skvelým príkladom pre nás všetkých. Keď za niečím idete, snažíte sa, tisíckrát skúšate a nevzdávate sa, cez všetky pády a neúspechy, nakoniec príde okamih, keď uspejete. Vie pracovať so ženskou silou, je sebaistá a robí veci srdcom. A samozrejme sa skvelo oblieka!

ČÍTAŤ ĎALEJ >

Inšpiruje nás: Kendall Jenner

vogue-japan-kendall-jenner-0

Kendall, celým menom Kendall Nicole Jenner, sa narodila 3. novembra 1995 v Los Angeles. Pochádza z deviatich súrodencov, slávu si vydobyla spoločne so svojimi štyrmi sestrami, Kim, Khloé, Courtney a Kylie, v televíznej reality show Keeping up with Kardashians, zaznamenávajúcu ich život. Momentálne je miláčikom mnohých návrhárov, súčasťou všetkých veľkých prehliadok a členkou „the Instagirl era“ magazínu Vogue, kde sú členky vyberané na základe počtu fanúšikov a sledovateľov. Kendallin instagramový profil má neskutočných 62,1 milióna nasledovníkov!

ČÍTAŤ ĎALEJ >

Ikonická Audrey Hepburn

audrey-hepburn-398403_960_720

Je iba málo žien, ktoré uchvátilo toľko sŕdc, ako práve Audrey Hepburn. Jej láskavosť, dobrosrdečnosť, eleganciu, podmanivé oči a odzbrojujúci úsmev si obľúbil celý svet. Belgická rodáčka, ktorá počas vojny takmer zomrela od hladu, sa okrem hviezdy strieborného plátna a módnej ikony stala na dlhých štyridsať rokov vyslankyňou UNICEF. Potom, čo zažiarila v ikonickej role kultového filmu Raňajky u Tiffanyho (ktorú, mimochodom, tak trochu prebrala Marilyn Monroe), sa stala symbolom krásy, štýlu, elegancie a múzou mnohých návrhárov. Ženy si strihali kratučké ofiny a farbili obočie, aby sa len o kúsok viac priblížili vtedajšiemu idolu. A niet divu. Audrey dokázala každý outfit priviesť k dokonalosti, akokoľvek bol jednoduchý. Pretože niekedy rozhodujú detaily. A úsmev!

ČÍTAŤ ĎALEJ >

Inšpiruje nás: Alexa Chung

30a9cdaa0cafd086_alexa

Ak sa len trochu zaujímate o módu, táto britská hviezda vám zaiste neunikla. A ak predsa, je najvyšší čas zoznámiť sa. Alexa Chung je britská modelka, návrhárka, blogerka, spisovateľka, moderátorka a módna kritička. Čas a talent rozhodne nemárni a vo svete módy sa dá prirovnať k Ferdovi mravcovi, robí prácu každého druhu. Alexa sa v poslednom čase radí medzi najlepšie oblečené ženy sveta a módne ikony. A je na to dôvod. Ešte nikdy sa nestala terčom módnych kritikov, ona skrátka nešliapne vedľa. Bežní smrteľníci sa jej ťažko vyrovnajú, ale predsa sa od nej môžu mnohému priučiť. Ono to zas tak ťažké nie je..

 

ČÍTAŤ ĎALEJ >