Archív kategórie: Naša štylistka Renata v TV

DŽUNGLA V MESTE

Každé leto je niečo staro-nové v móde. V tejto sezóne sa vrátili pásiková móda, biela farba a do tretice svoj „come back“  hlásia trópy. Či teplotné to zaručiť nevieme, ale farebné potlače palmových listov, exotických kvetín, kultové plameniaky či rozmanité šelmy nás rozhodne osviežia, aj v tej najrozpálenejšej mestskej džungli. ČÍTAŤ ĎALEJ >

JE TI ZIMA DIEVČATKO? – MÓDNE TIPY PRE CHLADNÉ DNI PODĽA RENY

Ani klesajúce teploty by vám nemali zabrániť byť štýlové, nápadité a jednoducho šik. Naopak, jeseň a zima sú skvelými spoločníkmi pre hrejivé módne doplnky, ktoré vedia byť nielen praktické, ale aj veľmi módne. Jedným z nich sú pokrývky hlavy, ktorých v zime nie je nikdy dosť. Nosiť sa budú čiapky od bavlnených po pletené, s brmbolcami aj bez nich, čiapky menej výrazných farieb až po strakaté vzory. Pozornosť si zaslúži klobúková elegancia a svoju originalitu opäť zažívajú aj povestné zateplené „slúchadlá“ na uši…

 

 

ČÍTAŤ ĎALEJ >

VEĽKOLEPÝ ŠTÝL PRE DROBNÉ DÁMY – podľa RENY – DÁMSKY KLUB

Dobrého veľa nebýva, hovorí známe slovenské príslovie. Ak Vám do vienka príroda nenadelila výšku manekýnky, nezúfajte milé dámy. Drobných žien je na svete skutočne veľmi veľa a mnohé z nich patria nielen medzi celebrity ale aj ikony štýlu, keďže presne vedia odhadnúť ako pracovať so svojou výškou i outfitmi. ČÍTAŤ ĎALEJ >

Štýlové aranžmány s vestou

Vesty sú vďačným módnym kúskom, ktorý sa skvele hodí na nadchádzajúce jarné obdobie. Reny sa preto tentoraz v televízii rozhovorila na tému ako jednotlivé typy viest vhodne zakomponovať do konkrétnych outfitov. Hoci je vesta ikonickým a variabilným kúskom, je tak trochu zabudnutá, keďže je pre niektoré dámy trochu náročnejšia na kombinovanie. Keď sa s ňou ale pohráte a kombináciu si premyslíte, dokáže váš outfit krásne rozohrať a pozdvihnúť. K vestám neodmysliteľne patria náhrdelníky, klobúky a samozrejme opasky na vytvarovanie siluety.

 

ČÍTAŤ ĎALEJ >

Ako vybrať tie správne džínsy?

Džínsy sú tým najbežnejším kúskom, pokiaľ prehliadneme spodné prádlo. Či už klasické modré, čierne alebo šedé, roztrhané alebo s nášivkami, úzke či široké, majú čestné miesto ako v našich šatníkoch, tak aj v srdciach. Kde sa vlastne vzali? Loeb Strass ( neskôr Levi) sa v Amerike v dobe zlatej horúčky rozhodol zbohatnúť predajom nutného vybavenia všetkých zlatokopov – silné plátno farbené indigom sa stalo ideálnym materiálom pre pracovné nohavice. Levi´s nohavice mali naozaj úspech a skvele sa predávali. Jediný problém predstavovali kapsy, ktoré sa trhali, preto sa do vrchných rohov neskôr pridali kovové cvoky. Tento nápad si dal Levi so svojim kamarátom patentovať a od tej doby sa datuje história džínsov.

ČÍTAŤ ĎALEJ >

Reč módy

15977326_697499193756209_3006112540541589115_n

Nakupovanie nazývame shoppingom, stretnutie meetingom, neúspech je aktuálne fail a pieseň song. Môžeme byť single, in alebo out, odhliadnuc od toho či sme boss alebo junior. Slová (nielen) z angličtiny prijímame prirodzene za svoje, je to jednoducho trendy. Naša stylistka Renatka sa tentokrát zamerala na lingvistickú stránku módy a vysvetľuje časté výrazy, módny slovník, názvy a fashion slang, ktorý by sme mali poznať. Mnohé cudzie slová tak zdomácneli a sme s nimi tak stotožnení, že už ich úplne bežne používame a za cudzie ich ani nepovažujeme.  Napriek tomu sa určite niekedy nájde výraz, ktorý nám veľa nepovie. Celú epizódu Dámskeho klubu si môžete pozrieť tu. 

 

ČÍTAŤ ĎALEJ >

Ako nosiť rolák

reny3

Roláky zasahujú všetky generácie, ako naše babičky, mamičky, tak aj nás a naše dcéry. Nedávno sa opäť stali veľmi trendy a dostali sa na pomyselné módne výslnie! V zime sú veľmi príjemným prvkom, ponúkajú pohodlie a zahriatie. Ich výhodou je univerzálnosť, dajú sa nosiť ako elegantne, tak aj ležérne a neformálne. Ako si moderne poradiť s rolákmi nám poradí naša stylistka Renáta. Na celý diel Dámskeho klubu sa môžete pozrieť tu.

 

ČÍTAŤ ĎALEJ >

Ako kombinovať topánky a kabelky

160607_simple_1654

Ako vybrať správne topánky a kabelku, tak aby sa k sebe hodili? Pravidlo „ tón v tóne “ už dávno neplatí, avšak ich štýly by sa mali približovať. Kabelka je silnou ženskou zbraňou, ktorá dokáže podtrhnúť naše prednosti, na jej výbere by sme si mali dať záležať. Ako spomína naša Renátka, dnes sa viac cení štýlová kombinácia, než rovnako farebná. Ide o to aby celkový model pôsobil harmonicky a originálne.

 

ČÍTAŤ ĎALEJ >

Tartan

tarTartan, že vám toto slovo nič nehovorí? Poďme si ho teda predstaviť. Ide o husto tkanú látku, ktorá pochádza zo Škótska. V minulosti sa používala len na výrobu pánskych sukní – kiltov. Je charakteristická štvorcovým vzorom a môže byť v rôznych farebných prevedeniach – najčastejšie je čierno-biela a čierno-červená.

Prvou variantou tartanu, ktorú Renátka prezentuje, sú šaty. Tie sú skvelým kúskom na začiatok, pokiaľ si ešte nie ste istá ako medzi sebou jednotlivé kúsky kombinovať. Pôsobia ľahko retro dojmom a vďaka prestrihnutiu v páse vykúzlia krásnu siluetu.

 

ČÍTAŤ ĎALEJ >