TOP 5 FARIEB LETNÝCH ŠIAT – Lenka / The Stylemon

To, či máte radi letné šaty sa asi pýtať nemusím. Ktoré žena nemiluje pocit mať na sebe tento ľahký a vzdušný kúsok, ktorý je zároveň elegantný a ženský, počas horúceho slnečného letného dňa? Moja otázka teda znie – akú farbu letných šiat máte najradšej? Je to biela, pretože je farbou čistoty a dokonale sa hodí k našej opálenej pokožke alebo žltá, pretože je veselá a energická? Farby majú veľkú moc aj na našom letno oblečení a vplýva na ľudskú psychiku. veď napokon, priznajme si, všetci k farbám v lete inklinujeme akosi viac.

Červená pre odvážne a sebavedomé ženy

Ste odvážna, nebojácna, jemne extravagantná a chcete vyčnievať z davu? V tom prípade sú červené šaty pre vás to pravé orechové. Vedeli ste, že podľa amerických štúdií mužov najviac priťahujú ženy práve v červených šatách? Vraj je to tým, že keď sa žena hanbí, červená sa a to v mužoch údajne spúšťa automatickú reakciu a sexuálnu príťažlivosť. Nezabudnite tiež, že červená sa hodí naozaj každej z nás.

MEDICINE / MISS SIXTY / HAILY´S / ANSWEAR / JACQUELINE DE YONG

Ružová pre hravé ženy s dušou mladého dievčaťa

Hovorí sa, že ženy, ktoré majú v obľube ružové oblečenie v ňom hľadajú únik z dospelosti. Nie som si istá, či je toto tvrdenie pravdivé. Podľa môjho názoru ju rady nosia ženy, ktoré majú romantickú dušu a chcú pôsobiť nežne. Je to však hravá farba, ktorá sa hodí blondínkam aj dámam so svetlohnedými vlasmi a ladí najviac s teplejšími odtieňmi pleti.

ANSWEAR / SCOTCH & SODA / MISS SIXTY / JACQUELINE DE YONG / HAILY´S 

Bledomodrá pre pokojné a vyrovnané ženy

Čo vo vás vzbudzuje pohľad na modré more alebo nebo? Zrejme to bude pokoj a pohoda a práve to symbolizujú aj modré šaty. Nosia ich srdečné, starostlivé a vyrovnané ženy a milujúce matky. Romantický bledomodrý odtieň sa najviac hodí svetlovláskam s bledšou pokožkou. Šaty v tomto odtieni však nemusíte kombinovať len s čiernymi doplnkami, ktoré pôsobia príliš tvrdo. Bledomodrá sa hodí k bielej, ale aj k žltej. Ak sa v lete zúčastníte letnej svadby ako hosť, zvoľte napríklad bledomodré šaty so žltými lodičkami.

MISS SIXTY / POLO RALPH LAUREN / ANSWEAR / REVIEW / ANSWEAR

Žltá pre energické ženy s úsmevom

Žltá je farba slnka, svetla a tepla, a preto je n na leto ideálna. Pre ľudské oko je veľmi výrazná a nápadná, preto ju na oblečení často vidíte napríklad na titulných stránkach časopisov alebo na červenom koberci, kde chcú prítomné celebritné dámy čo najviac zaujať. Nie nadarmo sú v niektorých mestách žlté aj taxíky. Veď ľudské oko ich jednoducho neprehliadne.

GLAMOROUS / JACQUELINE DE YONG / ANSWEAR / ANSWEAR / ANSWEAR