VÝLET V EURÓPSKEJ METROPOLE – ČO SI OBLIECŤ, LENKA, www.thestylemon.com

Foto: Emma Brilla Photography

 

Praha, Berlín, Paríž, Viedeň? Kam sa najbližšie chystáte na víkendový oddych? Výber destinácie a programu je na vás, ja vám poradím, ako sa obliecť štýlovo, no zároveň pohodlne.

Žiadne obtiahnuté strihy

Nie je nič horšie, ako prejsť za deň 15 kilometrov po meste v teple v obtiahnutom oblečení. Najlepšie urobíte, ak si na víkend so sebou zoberiete len oblečenie vo voľných strihoch – voľné midi a maxi šaty, voľné nohavice (momentálne veľmi trendový je strih tzv.culottes nohavíc) alebo voľný overal. Pohodlné a dobre vyzerajúce nemusia byť len rifle a tričko. Práve overaly sú veľmi štýlovým a praktickým kúskom, ktorý vám odporúčam aj na cestovanie.

MANGO / JACQUELINE DE YONGANSWEAR / ANSWEAR

Sústreďte sa na pohodlnú obuv

Ak máte na pláne celý deň chodiť a objavovať krásne zákutia mesta, dbajte na správnu a pohodlnú obuv. Nemusia to byť len tenisky – pohodlné a veľmi štýlové sú tiež mokasíny, slip on tenisky alebo espadrilky. Počas teplejších dní pokojne zvoľte rovnako trendové šľapky.

CAPRICE / PIECES / TOMMY HILFIGER / CALVIN KLEIN JEANS

Dôležitý je aj materiál

Nikdy, ale naozaj nikdy neuprednostnite nepohodlné oblečenie v zlom materiáli s vidinou toho, že je pekné a vy budete mať z vášho výletu nádhernú fotku v ešte krajšom oblečení. Pamätajte na to, že vami vybrané oblečenie vás bude sprevádzať počas celého náročného dňa. Voľte nekompromisne – bavlna, ľan alebo iný prírodný materiál, s ničím iným sa neuspokojte.

MANGO / SIMPLE /  MANGO / MANGO

Kľúčové doplnky

Na výlet nemusíte mať na sebe len šiltovku, batoh a turistické sandále. Veď pohodlné doplnky môžu zodpovedať aj súčasným trendom. Na ich piedestály stojí nenávidená a zároveň milovaná ľadvinka. Ak ste ju ešte nevyskúšali, neodsudzujte ju dopredu. Je totiž veľmi praktická a v obchodoch nájdete nielen športové, ale aj elegantnejšie modely, ktoré sa dokonca hodia aj k letným šatám. Rovnako trendový je aj klobúk (najlepšie slamený) a farebné slnečné okuliare. Čím bláznivejší model zvolíte, tým lepšie.

RAY – BAN / MEDICINE / ANSWEAR /  FEMI STORIES