Čižmy a členkové topánky

1062 výsledkov
Zoradiť odpopulárnych
Druh
Veľkosť
Značka
Farba
Materiál
Podpätok
Strih
Výška podpätka
Výška podpätku
Zapínanie
Zateplenie
Cena
Pozrite tiež:

Čižmy a členkové topánky

Každá žena má vo svojej kolekcii obuvi minimálne jeden pár čižiem, či členkových topánok. Modely topánok preferované prevažne v zimnom období. Sú perfektné na doplnenie akéhokoľvek outfitu, no predovšetkým zvyknú pôsobiť veľmi elegantne a ak zvolíte čižmy na podpätku, tak aj veľmi žensky. Pri rozhodovaní, či si kúpite vysoké čižmy, alebo členkové topánky, by ste mali brať do úvahy vašu výšku. Nižším ženám môžu vysoké kozačky opticky ešte viac ubrať na výške. Pre nižšie postavy sú ideálne topánky do polovice lýtok s úzkym opätkom, ktorý vám dodá na výške. Ak ste vysokej postavy, máte výhodu, padnú vám takmer všetky modely.

Vysoké, alebo nízke čižmy

Čižmy nájdete okrem klasických členkových aj pod kolená, takzvané kozačky, alebo aj nad kolená, ktoré sú rozhodne veľmi zaujímavé a ojedinelé. Takéto vysoké modely krásne obopnú a zvýraznia vaše nohy. A práve preto sa takéto kúsky nemusia hodiť k športovejším outfitom. K ležérnejšiemu štýlu sú perfektné práve nižšie čižmy. Či už v rebelskom streetwear štýle, alebo pohodlné snehule, ktoré dokážu byť tiež veľmi trendy. 

Členkové topánky

Ideálne ako na zimu, tak aj na takzvané prechodné obdobia, či už na jar, alebo jeseň. Nájdete ich v rôznych prevedeniach, štýloch, materiáloch... Napríklad jednoduché jednofarebné, na nízkom opätku z koženého materiálu, alebo z ekokože, by mala mať v šatníku každá z vás. Sú veľmi prispôsobivé k rôznym outfitom a zároveň veľmi nadčasové, takže ak si kúpite kvalitný model, môžete ho využívať aj niekoľko sezón po sebe. Rozhodne najuniverzálnejšie sú topánky jednoduchého strihu na gumičku. No nájdete aj rôzne modely na šnurovanie, zips, ba dokonca aj na suchý zips. Takéto prvky častokrát neslúžia na zapínanie a ich funkcia je často len estetická. 

Správny výber

Pri výbere obuvi na zimnú sezónu, dbajte na isté faktory. Myslite na to, že ju budete využívať hlavne v zime, kde sa rozhodne stretnete s dažďom, snehom a nízkymi teplotami. Obuv musí byť predovšetkým teplá a nepremokavá. O to, aby vám bolo v čižmách teplo, sa postará vnútorný materiál, väčšinou v podobe umelej kožušiny. Druhý prvok, ktorý je veľmi dôležitý, sú podrážky. Čím vyššie, tým vám zdola prepustia menej zimy. Odporúča sa minimálne jeden centimeter hrubá podrážka. Čo sa týka nepremokavosti, ideálne sú kožené modely. Avšak ak vám do oka padli napríklad semišové, alebo látkove, nezúfajte. Takéto modely môžete naimpregnovať aj doma so špeciálnym impregnačným sprejom. Rozhodne to nepodceňujte, pretože nič nie je horšie ako premoknutá obuv a následné prechladnutie.