Diskrétny pôvab luxusu - najkrajšie okuliare ikonických značiek

Diskrétny pôvab luxusu – najkrajšie okuliare ikonických značiek

Henrieta
|
26 augusta 2022
|
Čítanie na 3 minúty
Čítanie na 3 minúty

Dokonalé leto, dokonalá ochrana pred slnkom! Doplňte svoj outfit okuliarmi s luxusným logom – tieto slávne „haute couture” značky práve prišli k nám.

Chloé

História tejto značky siaha až do roku 1952. Módny dom, ktorý založila Gaby Aghion, ponúkal výrobky Ready-To-Wear, ktoré boli novinkou v ešte stále mierne skamenenom svete „haute couture”. Niet divu, že značka sa rýchlo stala populárnou medzi ambicióznymi mladými ženami, ktoré túžia uspieť v meniacom sa svete. Glamour na jednej strane a cool na strane druhej – romantické modely francúzskeho módneho domu nosili Grace Kelly, Brigitte Bardot a Jackie Kennedy. DNA značky Chloé zostáva nezmenená už niekoľko desaťročí a charakteristický „dievčenský” dizajn značky je jasne viditeľný v návrhoch okuliarov. Od jemných tvarov až po odvážne, oversize línie, každý rám je príkladom precízneho dizajnu a remeselného spracovania značky. Ľahký povrch a sofistikované textúry dopĺňajú svetlé, gradientné odtiene, vďaka čomu je celok na jednej strane ženský a na druhej strane odvážny.

Balenciaga

Originálne vzory sa tu objavili hneď na začiatku! Balenciaga je luxusný módny dom, ktorý v roku 1919 založil Cristóbal Balenciaga v Španielsku. Jeho zakladateľ stanovoval nové hranice vo svete módy. Dnes v tejto tradícii pokračuje kreatívny riaditeľ značky Demna Gvasalia. Balenciaga v jeho podaní je žiadaná, kultová a expresívna značka, v ktorej sa futurizmus mieša s retro vplyvmi a siaha po archívnych projektoch Cristobala. Zbožňujú ju hviezdy svetového formátu vrátane Kim Kardashian, Nicole Kidman, Dua Lipa a Belly Hadid. Okuliare s výrazným logom módneho domu si zamilujú individualisti, ktorí sa radi odlišujú – tieto futuristické mačacie tvary totiž nemožno ignorovať!

 

 

 

Bottega Veneta

Značka, ktorú milujú mileniáli a generácia Z, bola založená v Taliansku a spočiatku sa zameriavala výlučne na výrobu koženého tovaru. Hoci existuje už od roku 1966, za svoju súčasnú popularitu vďačí bývalému kreatívnemu riaditeľovi Danielovi Leemu, ktorý reinterpretoval klasiku a prebudil giganta, ako sa značka zvykne označovať. Zelená tráva, púzdro, kabelka Cassette s pleteninou a krátke wellies na podrážke v štýle chunky sú len niektoré z hitov, ktoré značka uviedla na trh v posledných sezónach. Tieto produkty máte pravdepodobne v pamäti – objavili sa v každom módnom editoriáli a v stylingu svetových influencerov. Čo tak okuliare s logom jedného z najpopulárnejších módnych domov súčasnosti?

 

 

 

Gucci

Tento taliansky módny dom je jedinečný a plný farebných vzorov – rovnako ako jeho história plná zvratov. Hoci dnes už Gucci nie je v rukách slávnej rodiny Gucciovcov, teší sa dobrej povesti a svojím nádherným štýlom uchvacuje tisíce žien. Pod vedením Alessandra Micheleho je Gucci eklektrizujúca, výstredná a cezhraničná. Historické odkazy sa tu miešajú s fantáziou, sen sa mení na skutočnosť a súčasné komiksy sa stávajú rovnako dobrým zdrojom inšpirácie ako maľba s veľkým „M”. Viktoriánske štýly, rock’n’rollové posolstvá, babičkovské pleteniny, rozprávkové zvieratá, klasika z archívov značky – v tejto spleti honosných vzorov a farieb je metóda!