Príbeh SISTERHOOD prostredníctvom umenia

Michaela
|
27 marca 2023
|
Čítanie na 3 minúty
Čítanie na 3 minúty

„Sesterstvo ti dáva silu!“, „Stoj pri svojej sestre!“, „Buď statočná sestra!“ – to sú len niektoré zo sloganov, ktoré sa objavujú na tričkách Answear.LAB sprevádzaných kolážami naplnenými sesterskou energiou. Autorkou grafiky je Ania Glik – talentovaná umelkyňa, ktorá spolupracovala s najväčšími svetovými módnymi domami. Tentokrát využila svoje vizuály v projekte SISTERHOOD. Odhaľujeme zákulisie aktivít Ania Glik pre Answear.LAB.

Sesterstvo nám dáva silu! Takto prebúdzame sesterskú energiu. Dôverujeme si a podporujeme sa navzájom. Nekategorizujeme, ani nevylučujeme. Povzbudzujeme sa navzájom a posilňujeme sebaúctu. Pomáhame si solidárne a bezpodmienečne. Ako „duchovné sestry“ veríme, že naše puto je založené na spoločných myšlienkach a skúsenostiach… Toto je posolstvo SISTERHOOD – jedinečného projektu Answear.LAB kombinujúceho módu, hudbu a umenie. Zaznieva v piesni Natálie Przybyszovej, ako aj v umeleckých kolážach Ania Glikovej, ktoré boli vytlačené na tričkách zaradených do limitovanej kolekcie.

Ania Glik pre Answear.LAB

Myšlienka sesterstva má pozitívny vplyv na každý aspekt nášho života. Preto projekt SISTERHOOD spája silu žien z rôznych oblastí, vrátane umenia. V rámci projektu Ania Glik – vizuálna umelkyňa, ilustrátorka, autorka koláží, vytvorila sériu 6 grafík naplnených sesterskou energiou, ktoré si neskôr našli cestu do kolekcie oblečenia Answear.LAB. Výber umelca nie je náhodný. Ania Glik tvorila pre najlepších predstaviteľov sveta dizajnu a módy. Jej návrhy možno vidieť v päťhviezdičkových interiéroch hotelov Hilton. Umelkyňa tiež vytvorila špeciálne objednané koláže pre slávny parížsky módny dom Hermès a jej animácie zdobili módne prehliadky značky Paprocki & Brzozowski. Spolupracovala tiež s Vogue, ELLE a návrhárkou Barbarou Rui.

Práca Anie Glikovej je zvyčajne udržiavaná v tlmenej farebnej palete, prekvapuje nezvyčajnými nápadmi. Ilustrátorka čerpá inšpiráciu zo sveta prírody, architektúry a módy a na papieri vytvára nové príbehy, ktoré zaujmú svojou noblesou a kultúrnymi odkazmi.

Sesterská sila ukrytá v kolážach

Ako prepojiť útržky fotografií na vyjadrenie myšlienky sesterstva? Touto úlohou sme poverili Ania Glik.

„Silnou súčasťou môjho štýlu sú voľné formy a silné zameranie na prácu s fotografiou a jej maximálne využitie prostredníctvom reprodukcie a deformácie. V práci som chcela sprostredkovať atmosféru sesterstva, zdôrazniť vzájomnú podporu, priateľstvo a silu žien.“ – hovorí Ania Glik

Séria tričiek s potlačou koláží, ktoré vyjadrujú myšlienku sesterstva, je jednou zo silných stránok kolekcie SISTERHOOD. Potlače obsahujú motívy prepletených rúk a iných gest symbolizujúcich úctu, prijatie a lásku ku všetkým ženským rozhodnutiam.

„Pri práci na tomto projekte bola pre mňa veľmi dôležitá symbolika a sloboda interpretácie. Pri vytváraní koláží som použila predchádzajúce fotografie kolekcie Answear.LAB. Kombinovala som techniky digitálnej koláže, ilustrácie a rukopisu.“ – hovorí Ania Glik