Vianočné prípravy – oblečte svoj domov do slávnostného šatu

Michaela
|
22 decembra 2022
|
Čítanie na 3 minúty
Čítanie na 3 minúty

Je tu opäť ten čas. O chvíľu si sadneme k vianočnému stolu, aby sme si oddýchli a užili si chvíle so svojimi blízkymi pri svetle vianočného stromčeka, vôni perníkov a zvuku vianočných pesničiek. Aj keď sú to hlavne ľudia, ktorí v tomto období vytvárajú čarovnú atmosféru, váš domov by v tom však rozhodne nemal zaostávať.

Ihlová kráľovná Vianoc

Zažiarte! Vianočný stromček je nevyhnutnosťou, a často najkrajšou sviatočnou ozdobou. Nielen deti, ale aj dospelí sa tešia na to, ako ho každý rok odievajú do najrôznejších šiat. Ako zdobíte vianočný stromček vy? Táto úloha si vyžaduje skutočnú kreativitu a dekoračné schopnosti. DYI ozdoby, oriešky, salónky, sušené plátky pomaranča, ale poznáme aj rôzne iné, prepracovanejšie vianočné stromčeky. Možností je neúrekom. Ak chcete, aby bol váš vianočný stromček trendovejší, siahnite po kvalitných ozdobách, vydržia vám mnoho rokov. Nás zaujali návrhy špičkových dánskych interiérových značiek: OYOY, Bloomingville alebo Madam Stoltz. Ich výrobky sú vyrobené z prírodných materiálov, ako je drevo, bavlnené tkaniny alebo sklo. Vyznačujú sa škandinávskou jednoduchosťou, kombinujúcou prvky klasiky a moderny. Kolekcia obsahuje sklenené gule v tradičných odtieňoch zlatej a červenej, ako aj ozdoby bohato zdobené čipkou a flitrami, ktoré elegantne doplnia každý interiér. Tí, ktorí sa radšej rozhodnú pre menej pompézne zdobenie, si môžu na vianočný stromček zavesiť cukrovú trstinu alebo drevené ozdoby podobné luskáčikom, či šúpolienky z kukuričného šúpolia. Zlatom či strieborom zdobené figúrky budú tiež originálnym vianočným darčekom pre dospelých, deti a zberateľov.

Okolo vianočného stola

Stôl je ústredným miestom, okolo ktorého sa na Vianoce zhromažďujeme, takže si zaslúži osobitnú pozornosť, nielen pokiaľ ide o výber vianočných dobrôt. Ak chcete podčiarknuť atmosféru decembrových dní a osláviť blízkosť s rodinou, vytiahnite elegantný riad. Najobľúbenejšou farbou je biela, ktorá evokuje čistotu a belosť snehu. Príliš klasické? Môžete tiež zvážiť ďalšie možnosti v menej štandardných farbách so slávnostnými motívmi. Obzrite sa napríklad po porcelánových zázrakoch v odtieňoch červenej a zlatej od Villeroy & Boch. Vianočná kolekcia značky nemá núdzu o veľké a dezertné taniere, a rovnako kávové súpravy.

Slávnostné chute a vône

Bez doplnkov si Vianoce nevieme predstaviť. Napríklad sviečky môžu vytvoriť slávnostnú atmosféru v celom dome. Nájdete ich vo vianočných ozdobách, lampášoch alebo pri vianočnom stole. Ich čarovná žiara a teplo oživujú interiér bez ohľadu na počasie vonku a ich vôňu by sme chceli udržať v našom dome, pokiaľ možno, čo najdlhšie. Pri výbere vonných sviečok sa oplatí siahnuť po sójových sviečkach, ktoré zavoňajú príjemnou, nie prehnanou arómou, a zároveň budú zdravšie ako tradičné parafínové sviečky. Navyše, akonáhle vyhoria, ich poháre môžu byť použité ako skladovacie nádoby na malé predmety. Každý si spája Vianoce s inou vôňou: môžu to byť mandarínky, vôňa čerstvo upečeného perníka, horúca čokoláda alebo varené víno. Škála „vianočných“ vôní je obrovská a určite si každý nájde tú svoju.

Vianočné ozdoby v celom dome

Nič vás nedostane do nálady viac ako pohľad na vianočné ozdoby, ktoré na vás číhajú z každého zákutia vášho domova. Takže keď pripravujete svoj domov na Vianoce, nezabudnite na dvere, schody, komody či parapety. Dokonca, aj niekoľko smrekových konárov v sklenenej fľaši alebo svietnik v tvare perníkovej chalúpky stačí na to, aby priestor vynikol a spríjemnil naše vianočné večery doma.