ako Answear krok za krokom smeruje k zodpovednej móde

Šetrný k planéte – ako Answear krok za krokom smeruje k zodpovednej móde

Henrieta
|
23 novembra 2021
|
Čítanie na 3 minúty
Čítanie na 3 minúty

Sú to malé kroky pre nás, veľké kroky pre planétu! Pozrite sa, ako sa prostredníctvom rôznych iniciatív a uvedomelých krokov snažíme byť čoraz šetrnejší k životnému prostrediu (k čomu vyzývame aj vás).

Móda šetrná k životnému prostrediu

Chceme vám poskytnúť rozmanitosť a čo najväčší výber – aby ste si mohli slobodne vytvárať svoj štýl, žiť v harmónii so sebou a životným prostredím. Podporujeme nielen prísne módne trendy, ale aj pozitívne správanie a návyky. Reagujúc na potreby našich zákazníkov, ktorí venujú čoraz väčšiu pozornosť otázke etiky a šetrnosti výrobkov k životnému prostrediu, pravidelne rozširujeme náš sortiment o značky, oblečenie, obuv a doplnky, ktoré sú šetrné k našej planéte. Sme radi, že čoraz viac značiek sa vzdáva prírodných kožušín, používa ekologické a recyklované materiály, znižuje používanie škodlivých látok vo výrobnom procese a znižuje spotrebu vody. Aby sme vám uľahčili vyhľadávanie výrobkov v duchu udržateľnosti, vytvorili sme na webovej stránke obchodu špeciálny filter „Planet friendly“, vďaka ktorému nájdete veci, ktoré sú šetrné k vám a predovšetkým k planéte.

Značka, ktorá vám ponúka Etický šatník

V roku 2020 sme vytvorili vlastnú značku answear.LAB určenú pre silné a sebavedomé ženy, ktoré sa neboja zmien. Chceme im poskytnúť široký výber a zároveň im dať najavo, že na ich módnych rozhodnutiach záleží. Prostredníctvom kvalitného oblečenia chceme, aby si naše zákazníčky uvedomovali čo nosia a upevňovali ekologicky pozitívne návyky. Answear.LAB vytvára limitované kolekcie, využíva potenciál miestnych výrobcov a zameriava sa na materiály šetrné k životnému prostrediu. V kolekciách značky nájdete certifikovanú bavlnu, ľan, tencel, konope, ako aj polyester vyrobený z opustených, recyklovaných rybárskych sietí. Línia Ethical Wardrobe, ktorá je v sortimente značky trvalo prítomná, bola vytvorená etickým spôsobom – až 90 % jej prvkov tvoria minimálne zo 70 % odolné tkaniny, ktoré čo v najmenšej miere poškodzujú životné prostredie.

Pohodlná doprava pre vás aj pre planétu

Záleží nám nielen na vašom pohodlí, ale aj na životnom prostredí. Preto k našim zásielkam pristupujeme zodpovedne – ide predsa o to, aby nevznikal nový, zbytočný odpad, ktorý sa navyše môže ťažko spracovávať. Objednané výrobky sa k vám preto dostanú v certifikovaných obaloch, ktoré vznikli vďaka recyklačnému procesu. Používame polyetylénové poštové obaly, ktoré minimálne z 80 % pozostávajú z recyklovaných materiálov, najmä z postspotrebiteľského odpadu a kartónové krabice vyrobené z recyklovaného papiera, ktoré majú certifikát FSC MIX. To znamená, že minimálne 70 % odpadového papiera použitého na ich výrobu tvorí drevo z lesov s certifikátom FSC®. Navyše všetky výrobky zahrnuté v jednej objednávke sa k vám dostanú v jednom balení, aby sa minimalizovala uhlíková stopa a znížila tvorba zbytočného odpadu.

Veríme, že konanie v prospech našej planéty je základom zodpovedného podnikania. Neustále pracujeme na riešeniach, ktoré čo najviac znížia vplyv módneho priemyslu na prírodné prostredie. Za našim cieľom kráčame po malých krokoch.