Zimné topánky

253 výsledkov
Zoradiť odpopulárnych
Veľkosť
Značka
Farba
Materiál
Podpätok
Zapínanie
Zateplenie
Cena
Pozrite tiež:

Dievčenské zimné topánky

Zimné topánky pre dievčatá sú nevyhnutné, zvlášť v mesiacoch, keď je mráz, sneh, nevľúdne počasie a so zimou si neradno príliš zahrávať. Na zimné topánky sú kladené vysoké funkčné nároky. Musí byť dokonale odolné voči vlhkosti, vetru, snehu a musí byť dostatočne zateplené, aby v žiadnom prípade nehrozilo prechladnutiu. Pri výbere topánok je v hre výber vhodného materiálu. Odolnosť je veľmi dôležitá preto odporúčame topánky z prírodnej kože.

Nie je - ak vonku sneh, potom sú vhodným variantom tiež topánky zo semišovej kože či syntetiky. Textilný materiál sa pre zimnú obuv využíva skôr ako doplnkový. Dôležitou vlastnosťou detských zimných topánok je schopnosť udržať teplo, vyberajte teda predovšetkým zateplené typy. Zimné topánky pre deti by mali mať okrem nepremokavosti a tepelnej izolácie tiež protišmykovú úpravu pre chôdzu v snehu, alebo po ľade. Predovšetkým športovejšie typy zimných topánok by mali tiež tlmiť nárazy. Dôležitá je tiež schopnosť ventilácia topánky, aby sa v nej noha zbytočne deťom nepotila a nevznikali potom napr. Odreniny.

Zimné topánky pre dievčatá majú tiež rôzny spôsob zapínania. Športovejší majú zvyčajne zapínanie na suchý zips, alebo šnúrky, elegantnejšie typy (napr. Čižmy) sú obvykle so zapínaním na klasický zips. V prípade tzv. Kapcov sa topánky iba obujú. Dievčenské zimné topánky sú k dispozícii v rôznom prevedení. Elegantnejší verzií sú členkové topánky, alebo topánky na štýl čižiem či kapcov. Vyberať ale môžete tiež športovejší typy zimných topánok, ktoré sú vhodné na výlety či prechádzky. Tu patrí tiež napr. Snehule.

Dávno preč sú doby, kedy zimné topánky boli dostupné iba v hnedej a čiernej farbe. Dnes sú dostupné vo všetkých možných farebných odtieňoch. Z veselých farieb si vaša malá parádnica iste vyberie tie najlepšie. V našej ponuke nájdete preverené značky ako Adidas, Bartek, Geox, alebo Hasby.