Pánska funkčná bielizeň

Počet vybraných produktov: 3
Od populárnych
Veľkosť
Značka
Farba
Cena
Typ ponuky
Typ aktivity
Vzor
Funkčná mikina X-Bionic Energizer 4.0 čierna farba
Funkčná mikina X-Bionic Energizer 4.0
169.90 €
Funkčná mikina X-Bionic Instructor 4.0 zelená farba
Funkčná mikina X-Bionic Instructor 4.0
209.90 €
-30%
Funkčné tričko Viking Breezer tmavomodrá farba
Funkčné tričko Viking Breezer
17.99 €
25.90 €

Čo je to thermo prádlo?

Thermo prádlo je určené na nosenie pod bežným alebo športovým oblečením. Čím vás prekvapí a prečo by ste ho mali nosiť? Ako svojho nositeľa vás udrží v teple a odvedie pot od pokožky, ktorý sa cez ostatné vrsty oblečenia odparí. Najlepšou vlastnosťou termoprádla je jeho funkčnosť.

Pred tým než si svoj nový kúsok vyberiete, určite si premyslite, kam ho chcete nosiť. Je rozdiel v pánskom termoprádle na leto a na zimu. Zimné termo prádlo má vyššie percento termozložky a jeho funkciou je v prvom rade zohriať. Termo prádlo na leto zasa rýchlo schne a dobre ovádza pot vďaka vyššiemu pomeru odvodového vlákna.

Poďme sa pozrieť na materiál

  • polyester (PES)
  • polypropylén (POP)
  • bambus
  • vlna

Polyester znáša vyššie teploty, a preto by ste ho mali zvoliť ako materiál na letné aktivity. Vlastnosti polyesteru:

  • odvádza teplo a rýchlo schne,
  • široká ponuka farebnej bielizne vďaka povrchovo zafarbeným vláknam.

Polypropylén sa hodí na zimu, pretože má pevné vlákna a nízku tepelnú vodivosť. Vlastnosti:

  • odolnosť voči baktériám,
  • rýchlo schne a jeho pranie je nenáročné.

Termoprádlo pánske z prírodných materiálov

Ńa trhu nájdete aj thermo prádlo z prírodných materiálov, a to hlavne bambusu alebo vlny. Najväčšou výhodou je nielen nízka uhlíková stopa, ekologický dopad a udržateľnost prírodných materiálov, ale produkty môžete vďaka ich skvelým vlastnostiam nosiť aj niekoľko dní po sebe a nebudú zapáchať. Sú antibakteriálne.

Ktoré termo spodné prádlo je to najlepšie?

Vybrať alebo určiť ideálny materiál termo spodného prádla je náročné. Každému vyhovuje niečo iné, čo závisí na schopnosti termoregulácie konkrétneho organizmu, množstve potu, náročnosti aktivít, na ktoré thermo prádlo potrebujete. Pevne ale veríme, že každý aktívny aj menej aktívny človek si nájde svoj kúsok, ktorý mu bude na stopercentne vyhovovať.

Pánske termo prádlo

Je určené pre staršieho, mladšieho, vyššieho, nižšieho, aktívneho turistu, rekreačného lyžiara a tak ďalej. Jednoducho pre každého. V ponuke nájdete celé komplety alebo len legíny či tričká. Ak ale chcete, aby pánske termo prádlo plnilo svoju funkciu čo najlepšie, nezabudnite, že ďalšie vrstvy oblečenia musia byť z materiálov, ktoré prepúšťajú vlhkosť.

Termo tričko s ďalšou vrstvou oblečenia

Do chladnejšieho počasia potrebujete okrem termo trička určite vrstvu navyše. Nezabudnite voliť mikiny a bundy tiež z funkčných rýchloschnucích materiálov, aby sa pot nehromadil. Inak bude účinok termo trička, alebo akéhokoľvek iného termo kúsku, skoro žiadny.

Outdoor oblečenie – oblečte sa správne

Pri outdoorových aktivitách oceníte pružné oblečenie s funkciou odvádzania potu. Taktiež sa vám určite hodí poriadna bunda, ktorá bude nepremokavá, zahreje vás, ale zároveň bude veľmi ľahká a tenká. Pri výbere outdoorového oblečenia siahnite aj po športovejšom svetri, či mikine. A pri dlhších túrach určite využijete aj ruksak na jedlo, či vodu.